ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14897266
*
nr 1489 7266
Spegel
Oval, mahogny, 90x58 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2022
kl 19:46:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 00:04:41
1
250 kr
12/9 19:35:46
2
150 kr
12/9 19:35:46
1
200 kr (Budbetjänt)
12/9 19:35:49
2
250 kr
12/9 19:35:49
1
250 kr (Budbetjänt)
12/9 19:41:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny oval spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1489 7266
Spegel
Oval, mahogny, 90x58 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 00:04:41 | 1 | 250 kr |
12/9 19:35:46 | 2 | 150 kr |
12/9 19:35:46 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/9 19:35:49 | 2 | 250 kr |
12/9 19:35:49 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
12/9 19:41:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny oval spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27